Név: Török Máté
Munkakör: elnök
Végzettség: műszaki menedzser (mérnök-közgazdász), közlekedésmérnök
Az új évezred hajnalán, 2001-ben kerültem kapcsolatba a MEKDSZ-szel, amikor a veszprémi diákkörhöz csatlakoztam. Egyből megérintett az az őszinte, szolgáló és Krisztus-központú légkör, ami azóta is tapintható számomra, ha MEKDSZ-esek között vagyok. 16 évesen találkoztam az Úr Jézussal, az azóta eltelt időszakban sokféle közösségben megfordultam, de ezek egyike sem tudta felülmúlni a köztetek megélt nyitottság melletti ragaszkodást az Igéhez, szeretetet az igazságossággal és bölcs gondolkodást a kedvességgel karöltve.
Dél-Budán élek feleségemmel, akit a MEKDSZ-nek köszönhetek, hiszen a diákkörben ismertem meg, és négy – már nem is olyan kicsi – gyermekemmel. Korábban pénzügyi területen dolgoztam, jelenleg Budapest közlekedésének fejlesztésével foglalkozom. Szívügyem az egészséges életvezetés, fizikai, anyagi, szellemi téren egyaránt. Voltam diákkörvezető és mentor is, a környezetvédelemmel foglalkozó Zöldképző egyik alapítója, szolgáló a győri IFES-konferencián. Láttam el pénzügyi vezetői feladatokat gyülekezetben és egy lakásszövetkezetben egyaránt, emellett munkahelyi környezetben is szereztem vezetői tapasztalatokat.
2020-ban kapcsolódtam be a vezetőség munkájába: a mindannyiunkat megviselő bezártság, majd gazdasági nehézségek időszakában segíthettem a MEKDSZ előrejutását és nagyon hálás vagyok, hogy az Úr megőrizte, sőt megerősítette ezt a missziós közösséget.
Elnökként három fő területen szeretném erősíteni a MEKDSZ-t:
Evangéliumi egység: fontos, hogy a MEKDSZ tisztán és hatékonyan működjön és elkötelezetten teljesítse a krisztusi küldetést. Nagy kincs a munkatársak és az önkéntesek csapata. Szeretném, ha még jobban meg tudnánk őket becsülni és világos stratégia mentén építenénk egy hiteles és a kor kihívásaira biblikus válaszokat adni tudó közösséget.
Nagyköveti és sejtcsoport-rendszer: hihetetlen értékes emberek tartoznak és tartoztak már korábban is a MEKDSZ-hez. Hiszem, hogy a MEKDSZ-es nem vész el, legfeljebb lemorzsolódik, ezért a szeniorok folyamatosan bővülő seregét szeretném még jobban egybegyűjteni, aktivizálni és a diákokkal összekötni.
Fenntartható működés: a költségek észszerűsítése és az adakozói bázis megerősítése egyaránt fontos elemei az akadálytalan működésnek. Ha a járvány és a magas infláció idején is tudtunk anyagilag erősödni, akkor van arra reménységem, hogy a további kihívások közepette is talpon tudunk maradni.
A vezetőség további tagjai (2024–2025):
Név: Csernok László
Tanulmányok: pénzügyi menedzsment MSC hallgató
Csernok László vagyok egy felvidéki palóc legény. Jelenleg a tanulmányaimat a Miskolci Egyetemen, pénzügyi menedzsment mesterképzésén folytatom. Előtte az ELTE-n végeztem okleveles programtervező informatikusként. A MEKDSZ-szel a 2024-es Téli Táborban találkoztam először, minden ismeretlen volt számomra, de a közösség nagyon befogadó, így hamar megtaláltam a helyem. Itt ismerkedtem meg a Miskolci diákkör vezetőivel, akik hamar bevontak a diákkörbe. Azóta már részt vettem egy két dologban, mindjárt a téli táborban bevonódtam a BOP (Biblia Olvasó Program) fejlesztésébe, ami sikeresen el is készült a nyári táborra. A nyári táborban még egy kincskereső játékot is készítettem Nagy Gabival, amit páran ki is próbáltatok és sikeresen meg is oldottatok. Ez alatt az egy év alatt megismertem, mivel foglalkozik a MEKDSZ és látom, hogy sok embernek sokat adott a MEKDSZ. Van, aki itt talált rá Istenre, van, aki hívő barátokat szerzett, és még sorolhatnám. Úgy gondolom, hogy a MEKDSZ-t Isten felhasználja. Diákvezetőségi tagként szeretném aktívan támogatni a MEKDSZ működését kreatív ötleteimmel, lelkesedésemmel és szakmai tudásommal. Fontos számomra a szervezet működésének átlátása és optimalizálása, erőforrások hatékony kezelése. Vezetőségi tagként célom, hogy hozzájáruljak a MEKDSZ stabil működéséhez, amelyek hosszú távon is erősíthetik a szervezetet és a közösséget.
Név: Habos Bernadett
Tanulmányok: pszichológus hallgató
Habos Bernadettnek hívnak, de a legtöbben Dettiként ismernek. 24 éves vagyok, Budapesttől nem messze, Érden élek. Az ELTE szombathelyi campusán vagyok pszichológus hallgató és diákkörvezető, így az időm nagy részét Szombathelyen töltöm. Feltöltenek a csapatsportok, a természet és a mély beszélgetések.
2021-ben online csatlakoztam az ELTE BBK diákkörhöz, ezzel megkezdve közös utunkat a MEKDSZ-szel. Isten gondosan előkészített munkája gyümölcseként 2022 őszén diákkört plántáltam Szombathelyen.
A MEKDSZ táborokban kiscsoportos beszélgetések szervezéséért feleltem, illetve a Harmat könyvstandnál szolgáltam, amit nagyon élveztem, ugyanis a Harmat életvezetés témájában olvasott könyvei vezettek el a pszichológia szakig.
Leginkább struktúrákban szeretek gondolkodni és az emberi lélek működése mellett a szervezetpszichológia is foglalkoztat. Szívem egyik vágya, hogy tovább alakuljanak keresztény, szakmai közösségek a MEKDSZ-ben. Felfedezni, hogy minden egyes akadémiai szekció, minden egyes szakmai hivatás értékközvetítő csatornaként működhet az emberek felé.
Név: Mike Ábel
Tanulmányok: programtervező informatikus hallgató
Üdv! Mike Ábelnek hívnak, 24 éves erdélyi lelkészgyerek (ennyi címke talán elég is), az ELTE-n folytatott programtervező informatikusi tanulmányaim vége felé. Szinte minden érdekel, a csillagászattól kezdve a teológián át a mindenféle művészetig, de amiben a leginkább elememben vagyok és élek, az a zene és a mély beszélgetések. Az ELTE Lágymányosi diákkörnek vagyok a tagja, itt, illetve az Érdligeti Biblia Közösségben élem meg a hitem közösségi vonatkozásainak dandárját. Az egyetemi misszió jó illatába még friss egyetemistaként 2018-ban szagoltam bele a Grundon. A következő félévtől aztán beszippantott, és lelki otthonommá, formálódásom egyik fő színterévé vált. Az a kiváltság ért, hogy olyan emberek vezettek, akikre felnéztem, akiket csodáltam. Aztán én is előrekeveredtem valahogy, vezettem kiscsoportot, dicsit, imaszolgálatot, excel-táblázatokat, áramot, és ezek közepette megtapasztalhattam, hogy Isten vezet, meg azt is, milyen, mikor nem hagyom neki. Vezetőségi tagként nagyon szívesen dolgoznék azon, hogy a több mint 100 év alatt felhalmozott óriási szellemi, tapasztalati tőkénk mindennapi hasznosításra alkalmas és alkalmazott eszköztárrá forrja ki magát és legyen a munkatársak, diákkörvezetők, vezetőségi tagok számára. Felvillanyoz a cél, hogy az Isten misszióját szívükön hordók generációkon és felekezeteken átívelve küldetésre és bajtársakra találjanak a MEKDSZ-en belül. A mikro- és makro-MEKDSZ sok szegletében vagyok járatos, ezt a tájékozottságot, jó elemzőkészségmet szeretném ebben a szolgálatban kamatoztatni, sok lelkesedéssel és őszinte Istenkereséssel.
Név: Nagy Sámuel
Tanulmányok: mérnökinformatikus hallgató
Nagy Sámuel vagyok, 22 éves, mérnökinformatikus hallgató a BME-n. Körmenden, egy kisvárosban nőttem fel, egy hattagú, keresztény család legkisebbjeként. Szeretek alkotni és kreatívan ötletelni, az informatikában is főként ez fogott meg. Ezenkívül nagyon szeretem a csokit . A felekezetközi szemléletmód fontos volt a családban. Ezzel kapcsolatban sok pozitív tapasztalatot szereztem a tóalmási gyerektáboroztatás során és a Budapesti Tirannosz Ház kollégiumában. A MEKDSZ-szel már korábban megismerkedtem szüleim és testvéreim révén. Egyetemi éveim alatt aktívan részt veszek a BME-s diákkör által szervezett alkalmakon és programokon. Jól tudok csapatban dolgozni, és igyekszem „résreálló” lenni, abban segíteni, amiben a legnagyobb a szükség. Szívesen állok mások mellé támogatóként, de ha adott helyzet igényli, vezetői felelősséget is magamra vállalok. Az elmúlt években viszonylag sok tapasztalatot szereztem különböző szolgálati területeken (pl.: tábor szervezés és lebonyolítás, csoportvezetés, logisztikai feladatok elvégzése, -főként egyetemi- ügyintézések, utcai evangelizáció, akár „csak” imádság, emberek meghallgatása és bátorítása). Szívesen szerzek új és hasznos tapasztalatokat a MEKDSZ diákvezetőségét színesítve, a vezetőség munkáját támogatva. A MEKDSZ bátorított abban, hogy felismerjem mennyire fontos számomra is az emberekkel való személyes kapcsolat és az evangélium megosztása. Örömmel tölt el, amikor láthatom, Isten hogyan munkálkodik az emberek szívében.
Név: Varga Borbála Kincső
Tanulmányok: Irodalom- és kultúratudomány szakos hallgató
Varga Borbála Kincső vagyok, de mindenki csak úgy ismer: Borcsa. Huszonhárom éves Irodalom- és kultúratudomány mesterszakos hallgatóként tengetem zsúfolt hétköznapjaimat az ELTE-n abban a reményben, hogy egy nap irodalmárként kutathassam a huszadik század magyar költészetét, és a korszak ellentmondásosan istenkereső líráját. Miskolcon születtem és nőttem fel, a MEKDSZ iránti szeretetet pedig mondhatni az anyatejjel szívtam magamba, hiszen második generációs MEKDSZ-esként már egészen kicsi koromtól rendszeres résztvevője voltam az anyukám (Balogh Judit) által is szervezett szenior MEKDSZ-konferenciáknak. Míg egyik ilyen alkalommal még biciklizni tanulgattam, pár évvel később szintén egy szenior konferencián vettem konfirmációm után először úrvacsorát, így nem volt kérdés, mikor 2021-ben, a gimnázium elvégzése után Budapestre kerültem, hogy végre „rendesen” is MEKDSZ-es leszek. Az Eötvös Colinak, az ELTE szakkollégiumának, ahova ekkor szintén felvettek, nem volt éppen diákköre, így azt egy lelkes évfolyamtársammal újraalapítottuk. A Biblia Cör névre hallgató diákkör pedig azóta is él és virágzik, én pedig azóta is boldog vagyok, hogy az egyik vezetője lehetek. A hitem már kicsi korom óta fontos része az életemnek. Keresztény családban felnőve mindig is volt bennem egy bizonyosság afelől, hogy létezik az Úr, és jobban szeret, mint el tudnám képzelni. Örökölt hitem tizenhárom éves koromban kezdett a sajátommá formálódni, majd tizennégy évesen egy keresztény közösségben éreztem meg először, hogy Isten irántam való szerelmétől szinte sűrű körülöttem a levegő. Ekkor már évek óta jártam ifikbe és keresztény közösségekbe, de innentől különösen is fontossá vált számomra, hogy azt az örömöt, amit Isten közelsége ad, meg tudjam osztani másokkal is. Nem sokkal később evangelizációs ifjúsági tábort is szerveztem, az egyetemet elkezdve pedig a diákkör felélesztése mellett MEKDSZ-es programokon is elkezdtem részt venni és feladatokat vállalni. Így lehettem stage-es a 2023-as Téli Táborban, ahol többek között héber táncházat tartottam és egy irodalmi beszélgetést moderáltam Lackfi Jánossal, tavaly pedig a MEKDSZ 120. szülinapon voltam az anyukámmal együtt konferanszié. Diákbizottsági tagként ugyanazt tartanám legfontosabbnak, amit életem küldetésének is érzek: az Istenben való öröm folytonos megélését, és másokkal való megismertetését, azt a szerelmet, ami már generációk óta szorongatja a hívőket, a MEKDSZ-eseket, és ami ott ragyogott a nagy öregek, és ott ragyog az éppen most belépők szemében is. Ehhez pedig szeretném, hogy fiatalos lendülettel, mégis a korábbi generációk szenvedélyéből is tanulva tudjuk szorosabbra fűzni az intézményessé szilárduló MEKDSZ-en belül az egymáshoz és az Istenhez fűződő kapcsolatunkat. Annak az egységnek az erősítésére törekednék, amely túlmutat a kereteken, túl a felekezeteken, a távolságon vidék és Budapest között; és az ökumené, a nyitottság, és végül is a Krisztusban való egységhez vezet. Célom azon munkálkodni, hogy minél inkább közel kerülhessünk egymáshoz és egymáson keresztül az Úrhoz. Szívügyemnek tartom a vidéki diákkörök közti kapcsolat eseményeken keresztüli elmélyítését, az olyan közösségi alkalmak szervezését, melyeken azok is részt tudnak venni, akik valamilyen okból még nem tudtak eljutni téli vagy nyári táborba, és az ökumenét, valamint egymás istenképének, és ezáltal az Úrnak mélyebb megismerését az alkalmakon. Mindehhez pedig tele vagyok kíváncsisággal és (remélhetőleg) ragadós és kimeríthetetlen lelkesedéssel.
Név: Bálint Gergely Illés
Végzettség: informatikus
Bálint Gergely Illés (Gergő) vagyok, 46 éves, 18 éve házas, két csodálatos, eleven lányka (10, 12) apukája. Az ökumenét maximálisan megéljük: feleségemmel evangélikus háttérből jövünk, de 10 éve a Pestimrei Baptista Gyülekezet látogatói vagyunk. Feleségem a gyermekeinkkel katolikus baba-mama körbe járt, most a lányok egy református iskola padjait koptatják.
Tanulmányaimat az ELTE TTK-n végeztem, diploma után multiknál dolgoztam. Jelenleg egy egészségügyi multinál vagyok vállalati alkalmazásokat támogató informatikus.
A természetjárásban töltődök fel leginkább, a barkácsolás szintén kikapcsol. Ezen kívül nagyon érdekel az emberi lélek, elvégeztem a Grace Ministries lelkigondozói tanfolyamát, és a Hozzáértő Segítő képzést. Újabban a házastársi kapcsolat rejtelmeiben igyekszem fejlődni, most éppen az „Ölelj át!” program keretein belül.
Frissen megtért hívőként az egyetemen szinte kezdettől kerestem a MEKDSZ-t, de csak az utolsó 2-3 évben sikerült bekapcsolódnom, ez az idő viszont nagyon intenzív volt, rengeteget kaptam, tanultam. Téli táborokba eljártam szeniorként is, ahogy szenior konferenciákra is.
Számomra a MEKDSZ nemcsak azért fontos, mert személyesen sokat növekedhettem ezeken az alkalmakon keresztül, hanem azért is, mert ebben az életkorban még élnek a kérdések, amik az élet értelmének a kereséséről szólnak, és egyfajta utolsó lehetőség az Istenhez fordulásra, mielőtt a munkás élet hétköznapjai felemésztik az embert. A hívő diákok számára pedig ez nagyon jó lehetőség, hogy megerősödhessenek, és szilárd alapokkal induljanak a további útnak.
Név: Gyenes Zoltán
Végzettség: PhD hallgató villamosmérnöki karon
Gyenes Zoli a nevem, 29 éves, villamosmérnök doktorvárományos, tanársegéd vagyok a BME-n (kutatási terület: Robotika), illetve most végzek az ELTE MBA szakán. A zene is nagy szerepet játszik az életemben: 20 éve klarinétozom, 4 éve szaxofonozom. A MEKDSZ-ben, ahogy a vicc tartja, talán minden voltam már akasztott emberen kívül. :D Három évig vezettem a BME diákkörét, majd 2020-ban megalapítottuk a MEKDSZ-PhD kutatói diákkört, melynek azóta vezetője vagyok. A táborokban voltam már regisztrációs, konferáló, imaszolgálatos, pingpongbajnokság-szervező, szemináriumtartó, MEKDSZ-Harmat-stand vezetője. Hatalmas öröm volt számomra, hogy kétszer evangelizálhattunk az EFOTT fesztiválon is.
Tavaly egy évet Orlandoban töltöttem, jó volt csatlakozni az ottani MEKDSZ-hez is (InterVarsity). Hihetetlen sokat kaptam a MEKDSZ diákkörein és táborain keresztül: hitbeli növekedést, megerősödést, apologetikai ismereteket, barátokat, szerelmet. Valószínű soha nem fogok tudni annyit visszaadni a MEKDSZ-nek, amennyit kaptam, de lelkesedésemmel, pozitivitásommal és ötleteimmel próbálok mindig a Diákszövetség és a vezetőség javára lenni.
Név: Kaszásné Becsei Anna
Végzettség: angol és irodalom szakos középiskolai tanár
Kaszásné Becsei Anna vagyok, papíron 55, lélekben fiatal, két kamasz édesanyja. A JPTE (ma PTE)-n szereztem angol nyelv és irodalom szakos középiskolai tanári diplomát, mentortanár, református kántori oklevelem is van. Rendszeres gyülekezeti szolgálatom nincs, alkalmanként részt veszek a gyerekmunkában, táboroztatásban.
25 év közoktatásban eltöltött idő után jelenleg a Fulbright Alapítványnál vagyok programfelelős. Szeretem a munkám, a tanításban és most is az jelenti a legtöbbet, hogy kapcsolódhatok emberekhez, mind a pedagógia mind az ösztöndíjas ügyintézés szolgálat, amely során a hozzáállással, őszinte érdeklődéssel jól lehet képviselni Krisztus szeretetét, gyakorolni a bűnvallást és megbocsátást, anno a diákkörben nagy hangsúlyt fektettünk az életvitel evangélizációra, ezt gyakorlom több kevesebb sikerrel.
MEKDSZ-tagságom a múlt századra nyúlik vissza :) Schauermann Tamással vezettük több éven át a Pécsi diákkört, szerveztem művészeti és pedagógus nyári tábort, segítőként részt vettem külföldi diákok diákkörének alkalmain is, kéthetes nyári IFES Summer Teamekben is önkénteskedtem Angliában és Budapesten is. Nagy ajándék, hogy 2 évig munkatársként is szolgálhattam a MEKDSZ-ben, ami sok örömet, áldást jelentett; egy dolog, ami sajnos azóta hiányzik, az évtervezés közösen a munkatársakkal és Istennel. Bárcsak lenne ilyen minden munkahelyen…
Középiskolai tanárként kötődök a MEKDSZ testvérszervezetéhez, a Szentírás Szövetséghez, keresném a lehetőséget az aktívabb kapcsolódásra, együttműködésre.
Név: Morandini Kristóf
Végzettség: földrajz-, informatikatanár
Budapesti vagyok, az ELTE-n földrajz- és informatika tanár szakon végeztem.
Az egyetemen találkoztam a Mekdsz-szel, az ELTE IK-TTK-TáTK-os diákkörében. Az itt megélt élmények jelentősen formáltak, mint felnőtt keresztényt.Voltam diákkörvezető, majd teljes állású önkéntes a Mekdszben.Három évig voltam diákkörkapcsolati munkatárs (szilász).
Az elmúlt években estin lelkipásztori munkatárs szakon szereztem BA diplomát. Informatikusként dolgozom több mint tíz éve, jelenleg egy röntgengépet kezelő szoftvert fejlesztünk, amiben én tesztelőként veszek részt.
Név: Seben Glória
Végzettség: pszichológus, evangélikus lelkész-teológus, hittantanár
Seben Glória (Glóri) vagyok, idén leszek 40 éves, 20 éve születtem újjá, amely eseményhez a pécsi MEKDSZ-diákkör akkori közösségének, tanúságtételének komoly köze volt. Szinte egész hitbeli formálódásom a MEKDSZ különböző közösségeihez, színtereihez kötődik. Nehéz felsorolni, mennyiféle szolgálatban élhettem meg a lelki ajándékaimat: voltam diákkörvezető, evangéliumi kiadványok szerkesztője (Vagyok és Márk-projekt), diák vezetőségi tag, mentor, főállású munkatárs és önkéntes szeniorkonferencia-szervező.
Végzettségemre nézve pszichológus, evangélikus lelkész-teológus és hittanár vagyok, jelenleg az Evangélikus Hittudományi Egyetemen oktatok, és doktorálok az evangélikus hittanosok istenképének témájából.
Férjemmel és két kisfiammal (négy és másfél évesek) Gödöllőn élünk.