Regisztráció itt: http://www.tabor.mekdsz.hu/register.php
2025 Téli Tábor? Naná!
A következő téli tábor sok szempontból rendhagyó és különleges lesz. A szervezés kaláka módon valósul meg, és ezzel álljon is itt ennek az eredeti jelentése:
“Falusi dolgozók önkéntes, segítő szándékú alkalmi összeállása egyes munkák (aratás, házépítés) közös, ingyenes elvégzésére.” Ezt követően pedig a gazda egy vigadalmat rendezett, amin hálából megvendégelte a neki segítőket.
A tábor tehát közös önkéntes munka által válik majd valósággá, hiszen a MEKDSZ diákkörei együttesen dolgoznak a felépítésén.
Víziónk/ álmunk, hogy a tábor legyen minden táborozónak, önkéntesnek és felkértnek
egy Isten felé fordulás,
Isten jelenlétének magunkba szippantása,
egy tér az új ismeretségek kialakítására,
egy nyitás mások és magunk diákkörei felé,
egy egységbe kovácsolódás,
egy nagy közös tevékenykedés,
megélés,
egy odalépés önmagunkhoz is, hogy megértsük most hol vagyunk,
egy elmélyedés egy-egy témában.
Ennek a szellemében hívunk, hogy legyél Te is része a tábornak, amely tanúskodni kíván arról, hogy most mit jelent az, hogy MEKDSZ-es.
A téli tábor különlegessége lesz az is, hogy idén a program nem előadások, hanem felfedező műhelyek köré épül. Péntek és szombat délelőtt nagyjából 20 fős csoportokban belemerülhettek a regisztrációnál választott témátokba, megoszthatjátok egymással a felfedezéseiteket és reménység szerint megsejthettek ezáltal közösen valami újat Isten személyéről. Izgalmas lesz! A műhelyválasztásod pedig még inkább, mert szuper érdekes témákkal készülünk.
IFES European Student Festival + MEKDSZ Téli Tábor
Ára: 129 € + 24.500 Ft
Diákként most 1 időben 2 táborra csaphatsz le, azaz 1 csomagban 2 szuper ajánlatunk van számodra: az IFES ESF-en ösztöndíjjal, a MEKDSZ Téli Táboron pedig FÉLÁRON vehetsz részt!
A jelentkezésed akkor válik érvényessé, ha a regisztrációt követően befizetted
1) az IFES-nek az ESF 50 € előlegét
2) a MEKDSZ-nek a Téli Tábor félárú díját (24.500 Ft)
Regisztrációs és befizetési határidő: Január 15.
Az ESF-ről bővebb információkért, látogass el ide vagy főoldalukra.
DIÁK Early Bird: 42.000 Ft
Kedvezményes regisztrációs és befizetési határidő: Január 15.
DIÁK Late Lama: 49.000 Ft
Regisztrációs és befizetési határidő: Február 15.
PÁLYAKEZDŐ Early Bird: 49.000 Ft
Kedvezményes regisztrációs és befizetési határidő: Január 15.
PÁLYAKEZDŐ Late Lama: 56.000 Ft
Regisztrációs és befizetési határidő: Február 15.
MELYIK KATEGÓRIÁBA TARTOZOL?
Diák vagy, ha valamely felsőoktatási intézményben aktív nappali tagozatos jogviszonnyal rendelkezel és/vagy aktív diákkörös vagy, és még nem múltál el 30 éves.
Pályakezdő vagy, ha legfeljebb 5 éve diplomáztál, dolgozol, vagy PhD hallgató vagy, és még nem múltál el 33 éves.
*A program változtatás jogát fenntartjuk.
Sokan tapasztaltuk már, hogy milyen hasznosak tudnak lenni az olyan cikkek, könyvek, előadások, amelyek segítenek egy-egy nehéz kérdésben eligazodni keresztényként. Ebben a műhelyben megismerkedünk az ilyen elemzések mögött álló kutatás folyamatával. Ezáltal eszközöket kaphatunk ahhoz, hogy a számunkra fontos területekről önállóan is képesek legyünk egy keresztény szemlélet kialakítására. A workshopon az előadó által hozott és a résztvevők által javasolt témákkal is fogunk foglalkozni.
Ismered azt a bizsergető érzést, amikor minden rész a helyére kerül és összeáll az egész? Amikor a gátlások az örömben feloldódnak és a belső világunk szabadon nyilvánulhat meg a hangok által? Amikor igazán egy húron pendülünk közösségben? A műhelyben kreatív gyakorlatokon, játékokon keresztül bújunk bele a zenébe, lépünk ki szinte észrevétlenül a komfortzónánkból, hogy átélhessük azt a harmóniát, amibe a Teremtő hívja a világot.
#kreatív #zenés #játékos #ritmus #dallam #összhangzás
Hogyan élhetünk együtt jól? Mi kell ahhoz, hogy egyedi, egymással mégis együttműködő emberek virágzó közössége épülhessen, ahol bizalom uralkodik, ahol a különbözőség nem fenyegetés, ahol a hatalommal nem él vissza senki? Hogyan érezhetnénk eléggé biztonságban magunkat ahhoz, hogy kitárulkozhassunk és mély, valódi kapcsolatokat építhessünk?
A műhely célja, hogy beindítsa a résztvevők erkölcsi képzeletét a jó élet lehetőségeire. Fogunk beszélgetni a bizalom és a megbízhatóság kereséséről a bizalmi válságok korában; arról, hogy mit jelent a jó és miért számít; vágyakozásról és valóságról az isteni igazság és törvény tükrében; és a szeretet lehetőségeiről és korlátairól mindennapi életünkben és tetteinkben.
Gyere, lépj be a Most És Még Nem Kávézóba - engedd, hogy magával ragadjon a vágyakozás, a képzelőerőd és a beszélgetések sodra!
Mindenki szeretne olyan társasághoz tartozni, ahol tisztelik és szeretik. Ahol nem kell álarcot viselnie ahhoz, hogy elfogadják hiányosságaival és egyediségével. Egy csapathoz, ahol nem a lejáratott közhelytémák kavarognak, hanem olyan értékes beszélgetésekben vehet részt, mint talán valamikor, a fiatalkor egy szakaszában. A Mátrix-beszélgetések célja ilyen baráti közösség létrehozása.
Ez nem csak ideális, vágyott cél. Én személyesen több mint 50 Mátrix-beszélgetésben vettem részt aktívan, 30 városban Magyarországon, és mindenhol létrejött ez a közösség. A résztvevők nagy többsége befogadta Krisztust. A csoportok barátokká váltak, nem akartak szétválni akkor sem, amikor befejeződött a Mátrix-beszélgetés.
A Mátrix-beszélgetés ízét a felkavaró filmklipek és a teljesen nyitott kérdezési technika adja meg.
Létezik-e és, ha igen, milyen az ideális férfi és milyen az ideális nő? Átalakuló társadalmi normák és szerepek. Hogyan működik a párkapcsolatokban a férfi és a női dinamika? Tudod-e, hogy kit keresel? Értjük-e, hogy a másik az más? Ezen kérdések közös boncolgatásához használjuk majd az Enneagram szemüvegét. A workshopon való részvételnek NEM előfeltétele az Enneagram ismerete.
I. Az élet értékéről - Nehéz kérdések az Ószövetséggel kapcsolatban (kialakulás, ellentmondások, alapvetések és „horror” sztorik). Az Ószövetség szövege egy hosszú időn át, sok hagyomány összedolgozásából, számos szerkesztői kör munkájával kialakult gyűjtemény. Az „élet értékének” tematikájában összegyűjtött szövegek olvasásával értelmezési lehetőségeivel foglalkozunk: a Noénak szóló isteni üzenet kiindulási pontjával az élet elvételének tiltása és parancsa feszülstségében, valamint az élet elvétele után következő áldások és átkok nyomán keresünk válaszokat és iránymutatást az életünkre vonatkozóan. Eközben kitekintünk a különböző hagyományok egymásmelletiségére, a kialakulás körülményeire és értelemzési utakat keresünk olyan szakaszok olvasása közben is, amelyekkel sokszor nem nagyon tudunk mit kezdeni…
II. Törvény és evangélium az Ószövetségben (szövetségkötés, törvénygyűjtemények és ígéretek - amelyek továbbmutatnak az Újszövetségre és a mindenkori bibliaolvasó ember életére). Isten törvénye nem egy az egyben „pottyant közénk az égből”. Isten és ember kapcsolatának és közösségének a feltételei, keretei számos mérföldkő és fordulópont során nyerték el azokat a formákat, amelyek az Ószövetség szövegeiben megjelennek. A bűn-büntetés-(bűnbánat) üdvígéret hármasa nemcsak a prófétai hagyományban, hanem Isten népe történetének elbeszéléseiben is megjelenik. Ezeket a mintákat felfedezhetjük a saját életünkben, történeteinkben is. Az Ószövetség számos ígéretet tartalmaz, melyeknek nagyon izgalmas saját kontextusuk van, és nagy tartalmi gazdagságuk az elsődleges és „mindenkori” címzettek számára is. Többek között ezekben merülünk el és osztjuk meg, az információk mellett, saját élményeinket és kérdéseinket is…
Kitől származik a szerelem? Ki teremtette a szexuális vágyat? És mit árulnak el ezek a Teremtőjükről? És mi köze van mindennek hozzám és ahhoz, ahogyan én megélem a szerelmet és a szexualitást? Meghívlak, hogy csodálkozz rá és gyönyörködj a Biblia nemiségről szóló tanításában, ismerd meg a Szerelmes Istent és tudd meg, hogy hogyan lehetsz az Ő prófétája.
Romungrók, oláhok, beások… honnan jönnek, hogyan élnek, miben hisznek, hogyan alakulhat a jövőjük? Mi a keresztények felebaráti felelőssége? Interaktív műhelymunka.
További információk hamarosan!
Értelemkeresés - szabadság - döntés - felelősség - +1 :)
A műhely célja, hogy a végére
1) megsejtsünk valamit az aktuális élethelyzetünkben jelenlévő (vagy épp bujdokló) mozgatórugóinkról és céljainkról - értelemkeresés
2) megtanuljuk felmérni, hogy mitől és mire vagyunk szabadok az adott szituban (avagy ott, ahol épp nagyon viszket), és kezdjünk eljátszani alternatíváinkkal - szabadság
3) döntési lehetőségeink feltérképezése mellett megbecsüljük az adott választás árát és hogy mivel lehetünk többek általa - s hogy döntsünk, ha mégoly aprónak tűnő dologban is
4) szabadságunkkal összeházasítjuk felelősségünket, azáltal, hogy döntésünk mellé állunk, és kitartunk mellette, őszinteséggel és derűvel küzdve érte, no matter what.
+1) S mindezek gyújtópontjául az Istennel való kapcsolódásunkra tekintünk; a Mesterrel, aki önmagunkon jócskán túlmutat, ugyanakkor bennünk is megszólal, s aki egyaránt hívott el bennünket szabadságra és elköteleződésre.
Mindezt közösségben, mégis egyedül, ki-ki a saját választott, konkrétan megfogalmazandó kérdése, őt éppen különösen foglalkoztató témája mentén, Viktor Frankl logoterápiás iskolája alapján.
Szeretettel várlak!
További információk hamarosan!
Living missionally and sharing your faith doesn’t have to be formal or intimidating. By living out your faith authentically and being intentional in your interactions, you can plant seeds of hope and curiosity among your peers. Demonstrating Christian faith through acts of kindness and service can be incredibly impactful, especially in a university setting where people are often searching for community, purpose, and meaning.
This workshop, designed for university students, provides practical tools and insights for living a missional lifestyle on university campus. Through real-life case studies, reflection, and group discussions, participants will discover how to integrate faith into their daily lives and make a meaningful impact in their academic, social, and spiritual communities.
A műhely angol nyelven fog zajlani.
További információk hamarosan...
Kövesd be az eseményt, facebook és instagram oldalainkat, hogy ne maradj le semmiről!